Porady dla zdrowia


Medycyna estetyczna dla zapracowanych

medycyna estetyczna

Dzięki nowoczesnej medycynie estetycznej zmarszczek lub cellulitu możemy pozbyć się nawet w czasie przerwy obiadowej. Polki coraz częściej doceniają szybkie, nieinwazyjne zabiegi - zwłaszcza, że w natłoku codziennych obowiązków nie jest łatwo znaleźć czas na długotrwałe wizyty w salonie kosmetycznym.

Do gabinetów medycyny estetycznej przychodzą w zasadzie na chwilę. Gdy wychodzą wyglądają dużo lepiej, choć po zabiegach na skórze nie ma praktycznie śladu. Zaledwie 15 minut wystarczy, by wygładzić zmarszczki, a seria trzydziestominutowych masaży przy pomocy specjalnego urządzenia pomoże uporać się z cellulitem. Trudno więc się dziwić, że tzw. zabiegi lunchowe stały się obecnie modne szczególnie wśród zabieganych, pracujących kobiet. Jak podaje Międzynarodowe Towarzystwo Chirurgii Plastycznej i Estetycznej, co roku na całym świecie chirurdzy specjalizujący się w medycynie estetycznej wykonują ponad 8,5 miliona zabiegów niechirurgicznych. Największą popularnością wśród nich cieszą się właśnie zabiegi lunchowe: wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym (20,1%) oraz botoks (32,7%). Polki coraz chętniej korzystają z możliwości poprawiania urody w gabinetach medycyny estetycznej. Jak podaje TNS OBOP aż 2/3 kobiet chciałoby zmienić kondycję i wygląd skóry.

Przerwa dla urody

- Dbam o urodę przede wszystkim dla dobrego samopoczucia, jednak nie ukrywam, iż charakter mojej pracy jest również ważnym czynnikiem mobilizującym - mówi Dorota, 48-letnia prawniczka. Spędza w kancelarii o wiele więcej niż osiem godzin dziennie, tak więc nie ma czasu na długotrwałe seanse w salonie kosmetycznym. Podczas dłuższej przerwy między jednym a drugim klientem, pani Dorota wybrała się na botoks. Jest zadowolona z efektu, sam zabieg zaś trwał dosłownie kilkanaście minut.

- Botoks (toksyna botulinowa) blokuje przepływ impulsów nerwowych płynących do wybranych mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek mimicznych. Zabieg jest bezpieczny i praktycznie bezbolesny, pacjentka zaś może bez przeszkód wrócić do codziennych aktywności. Warto jednak pamiętać, że tego dnia należy zrezygnować z nadmiernej aktywności fizycznej a także z alkoholu, które mogą prowadzić do podniesienia ciśnienia krwi; ponadto przez kilka godzin powinno się unikać przechylania głowy.- tłumaczy lek. med. Piotr Wielgosz, Centrum Kosmetyczno-Dermatologiczne DER-MED. Efekty wstrzykniętego botoksu widać po 3-10 dniach i utrzymują się przez 6-8 miesięcy. Jednak nawet po tym okresie skóra poddana zabiegowi wygląda zdecydowanie młodziej.

Doskonałą alternatywą dla botoksu są zabiegi przy użyciu kwasu hialuronowego - naturalnej substancji występującej w skórze, odpowiadającej za jej jędrność, blask i nawilżenie. Pierwsza metoda najlepiej sprawdza się podczas odmładzania górnych części twarzy, zaś za pomocą kwasu hialuronowego można remodelować jej owal czy kształt podbródka. Efekt zabiegu widoczny jest przez okres od kilku do kilkunastu miesięcy.

Smuklejsza w czasie lunchu

Zabiegi lunchowe to również szansa dla kobiet walczących ze zbędnymi kilogramami. - W zasadzie nigdy nie należałam do szczupłych osób, po ciąży zaś wszystkie niedoskonałości stały się bardziej widoczne.- zwierza się Magda, mama 3-letniej Hani. Sześć miesięcy temu zdecydowała się skorzystać z innowacyjnego zabiegu wyszczuplającego, dzięki któremu po 30 dniach (w tym czasie należy wykonać trzy zabiegi w odstępie 3-10 dni), obwód wybranych części ciała zmniejsza się nawet o 6 cm. Za pomocą nieinwazyjnej, opracowanej we Francji metody, przy użyciu aparatu Ultracontour, usuwana jest tkanka tłuszczowa. Jednak zabieg możemy zaplanować tylko wówczas, gdy mamy szansę na odrobinę dłuższą przerwę w pracy, bowiem trwa ok. 60 minut.

Ultracontour niszczy komórki tłuszczowe wykorzystując zogniskowane ultradźwięki.. Najskuteczniej działa na uda i brzuch. Zabieg jest bezpieczny, nie narusza otaczających nerwów, tkanek czy naczyń krwionośnych. - Zgodnie z zaleceniami, jednocześnie ćwiczyłam i stosowałam niskotłuszczową dietę. Ponadto piłam dużo wody oraz owocowych i warzywnych soków bez cukru. Efekt jest imponujący- cieszy się pani Magda. Zabieg nie jest wskazany u osób z chorą wątrobą i zakrzepowym zapaleniem żył; posiadających stymulatory serca bądź metalowe implanty a także cierpiących na hemofilię; u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Ponadto w przypadku kobiet stosujących spiralę antykoncepcyjną konieczna jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem.

W czasie przerwy na lunch, możemy również skorzystać z zabiegu przy zastosowaniu techniki Endermologie. Pomoże uporać się ze zbędnymi zaokrągleniami (likwidacja poduszeczek tłuszczowych), ujędrnieni skórę m.in. poprzez pobudzenie produkcji kolagenu opóźniającego efekt starzenia się, a ponadto zredukuje "pomarańczową skórkę". Na zabieg (wraz z przebraniem się) należy przeznaczyć ok. 45 minut. W czasie sesji zakładamy specjalny kostium, w którym ciało poddawane jest mechanicznemu masażowi przy pomocy elektronicznie sterowanych rolek. Masaż pomaga uzyskać smuklejszą sylwetkę, a dodatkowo sprzyja relaksowi. Po takiej przerwie na lunch do pracy wracamy w świetnym nastroju. Zabieg powinno się wykonać co najmniej 10-20 razy - początkowo z częstotliwością 2 razy w tygodniu, a następnie raz w miesiącu dla podtrzymania rezultatów - tłumaczy Agnieszka Kowalska Siuda, Centrum DER-MED- Pamiętajmy też, że dla uzyskania pożądanych rezultatów ogromne znaczenie ma aktywność fizyczna a także odpowiednia dieta oraz picie dużej ilości płynów.Porozmawiaj o zdrowiu:

PolecamyFAQ Forum dyskusyjnego

Dyskusja na temat:Szukaj u nas

Kontakt

W sprawach publikacji lub reklamy

Email:

Disclaimer

Nasze artykuły chronione sa prawami autorskimi.