Porady dla zdrowia


Jak dbać o kręgosłup?

nosidełko dla dziecka

Ból pleców to częsta przypadłość młodych mam. Zwłaszcza tych, które już wcześniej borykały się z wadami postawy, schorzeniami kręgosłupa, nieodpowiednio dbały o swoją kondycję i wykazywały się małą aktywnością fizyczną.

W czasie ciąży

W czasie ciąży w ciele kobiety zachodzi wiele zmian. Dodatkowe kilogramy, zmiana środka ciężkości ciała, powiększający się biust, rozluźnienie więzadeł stawowych, tak typowe dla przyszłych mam, mogą nadwyrężać kręgosłup i powodować dolegliwości bólowe. Jak sobie z nimi radzić? Dbanie o właściwą dietę, codzienna porcja ruchu (np. dozwolone w ciąży spacerowanie, pływanie czy specjalne zajęcia dla przyszłych mam) i wypoczynek we właściwej pozycji to pierwszy i najważniejszy krok w stronę zdrowia. Co jednak robić, gdy ból już nas dosięgnie? Jak sobie pomóc?

Dobrym rozwiązaniem jest częsta zmiana pozycji ciała. Zbyt długie stanie nadwyręża kręgosłup, może powodować obrzęki stóp i łydek, generować uczucie ciężkości. Spędzanie wielu godzin w pozycji siedzącej powoduje natomiast ucisk na macicę i- w konsekwencji- bolesne, dokuczliwe napięcia mięśni pleców. Jeśli dużo czasu spędzasz w pozycji stojącej lub siedzącej, a chcesz uniknąć bólu kręgosłupa, znajdź czas na przerwę. Zmiana pozycji ciała lub krótki spacer mogą zdziałać cuda.

Pamiętaj też, aby nie zakładać nogi na nogę. Siedząc w ten sposób nierównomiernie obciążasz kręgosłup i miednicę, zaburzasz krążenie krwi w organizmie, a w konsekwencji mocniej odczuwasz dolegliwości bólowe.

Po ciąży

Kręgosłup młodej mamy wymaga specjalnego traktowania. Nadwyrężony czasem ciąży i porodu, nieustannie obciążany opieką nad pociechą, potrzebuje chwili wytchnienia. Dzięki nowoczesnym i funkcjonalnym rozwiązaniom (np. takim jak nosidełka biodrowe Hipseat) macierzyństwo staje się prostsze, opieka nad maluchem łatwiejsza, a plecy młodej mamy przestają boleć. Nosidełko biodrowe Hipseat ze specjalnym integralnym siedziskiem dla dziecka pozwala pozbyć się dolegliwości bólowych raz na zawsze. Nosidełko zostało tak zaprojektowane, aby równomiernie rozkładać ciężar noszonej pociechy wokół talii, bioder i miednicy rodzica. Szeroki pas zapewnia odpowiednie podparcie pleców mamy, a integralne siedzisko zastępuje rękę rodzica pod pośladkami malucha. W efekcie kręgosłup i miednica rodzica nie są nadmiernie i nierównomiernie obciążone, a problem dolegliwości bólowych przestaje istnieć.

Więcej informacji o nosidełku biodrowym Hipseat 2013 rodzice znajdą na stronie sklepu www.sklep.mavero.plPorozmawiaj o zdrowiu:

PolecamyFAQ Forum dyskusyjnego

Dyskusja na temat:Szukaj u nas

Kontakt

W sprawach publikacji lub reklamy

Email:

Disclaimer

Nasze artykuły chronione sa prawami autorskimi.