Porady dla zdrowia


Zasady bezpiecznego snu niemowląt - profilaktyka, monitory oddechu i pierwsza pomoc

bezpieczny sen niemowlącia

Jak dbać o bezpieczeństwo snu dziecka?
Jak zminimalizować ryzyko wystąpienia SIDS- jednej z głównej przyczyny śmierci zdrowych niemowląt w czasie snu?
I co my- rodzice możemy zrobić, aby pociecha była w swoim łóżeczku po prostu bezpieczna?

Kampania na miarę potrzeb

Coraz więcej mówi się o bezpieczeństwie snu najmłodszych dzieci. Niezależnie bowiem od tego, że liczba zgonów spowodowanych SIDS regularnie spada, to jednak warto trzymać rękę na pulsie i robić wszystko, aby zapewnić niemowlęciu maksimum bezpieczeństwa. Najnowsza edycja kampanii społecznej Podaruj Dziecku Bezpieczny Sen po raz kolejny uświadamia, jak ważna jest profilaktyka. Co więc robić, aby kondycja snu najmłodszych była jak najlepsza? Jak zredukować ryzyko wystąpienia SIDS? O czym powinni pamiętać młodzi rodzice? Na bezpieczny sen dziecka wpływa wiele czynników- przekonują eksperci. A dbanie o higienę otoczenia ma decydujące znaczenie. Dlatego nigdy nie pal w otoczeniu dziecka, zatroszcz się o to, aby temperatura w pokoju niemowlęcym nie przekraczała 18- 20 stopni C, nie przegrzewaj malucha i karm niemowlę piersią. Pamiętaj także o odpowiednim przygotowaniu miejsca do snu. Odpowiednio twardy materac to absolutna podstawa.


Monitoruj

Co robić, aby sen niemowlęcia nie spędzał snu z powiek młodym rodzicom? Specjaliści nie mają wątpliwości, że najlepszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem jest wyposażenie pokoju dziecięcego w specjalny monitor oddechu. Ale pamiętajmy- monitor monitorowi nierówny, Dlatego warto wybierać te modele, które wyróżniają się ponadprzeciętną precyzją pomiarów, pełnym bezpieczeństwem stosowania i niskim wskaźnikiem frekwencji fałszywych alarmów. Na rynku są dwa modele warte uwagi- przenośny Snuza i stacjonarny monitor oddechu nowej generacji Babysense 5.

Jaki monitor oddechu wybrać Snuza czy Babysense 5?

W jaki monitor oddechu wyposażyć pokój niemowlęcia? To zależy od indywidualnych predyspozycji i rzeczywistych potrzeb. Mobilny monitor Snuza kontroluje i liczy ruchy dziecka w łóżeczku i poza nim. Stacjonarny Babysense 5 monitoruje oddechy pociechy wyłącznie w obrębie łóżeczka. Oba modele są zasilane bez użycia kabli- co daje pełne bezpieczeństwo stosowania i pewność, że niemowlę nie zaplącze się w przewody. Monitory precyzyjnie liczą oddechy dziecka, informują o małej ilości ruchów, alarmują o zaburzeniach w oddychaniu, pozwalając tym samym na szybką i skuteczną pomoc.


Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc ma ogromne i decydujące znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa dziecka. Eksperci kampanii Podaruj Dziecku Bezpieczny Sen uczą zachowań, które w sytuacji realnego zagrożenia są zwyczajnie bezcenne. Po raz kolejny okazuje się więc, że wiedza z zakresu pierwszej pomocy, wyposażenie pokoju niemowlęcego w specjalne monitory oddechu i świadomość tego, jak unikać ryzyka to jedyne, skuteczne i pewne sposoby na zapewnienie maluchowi bezpieczeństwa.


Więcej informacji o monitorach oddechu rodzice znajdą na:
Snuza: www.snuza.pl


Porozmawiaj o zdrowiu:

PolecamyFAQ Forum dyskusyjnego

Dyskusja na temat:Szukaj u nas

Kontakt

W sprawach publikacji lub reklamy

Email:

Disclaimer

Nasze artykuły chronione sa prawami autorskimi.