Porady dla zdrowia


Jak skutecznie dbać o zęby?

pasta do zębów

Brak odpowiedniej higieny jamy ustnej może prowadzić do wielu problemów, zarówno zdrowotnych jak i estetycznych. Żółte zęby, próchnica i nieświeży oddech to tylko kilka z nich.

Wielu innych nie zauważamy lub je ignorujemy. Bagatelizujemy takie objawy jak krwawienie dziąseł lub drobne krostki. Takim sytuacjom można jednak zapobiec. W bardzo wielu przypadkach wystarczy regularna i kompleksowa pielęgnacja.

Więcej niż pasta

Choć mycie zębów to nie jedyna czynność o której powinniśmy pamiętać dbając o nasze usta, na pewno jest to czynność podstawowa. Należy jednak wybrać odpowiednie produkty. Szczoteczka powinna być dobrana do stanu naszych dziąseł - jej włosie nie może być zbyt miękkie lub zbyt twarde. Więcej problemów sprawia wybór pasty. W sklepach możemy znaleźć setki produktów, z których każdy wydaje się być wyjątkowy. Polecamy jednak wybrać produkt apteczny jak Pasta do zębów na bazie miodu Manuka MGO™ 400 i Propolisu BIO30™. Łączy ona w sobie trzy naturalne, aktywne składniki . Nowozelandzki propolis BIO30™ pomaga w skutecznej higienie jamy ustnej, dzięki wyjątkowo wysokiej zawartości BIOflawonoidów. Unikalne, antybakteryjne właściwości miodu Manuka MGO™ 400 i olejku Manuka pozwalają utrzymać zdrowe zęby i dziąsła, a olejki eteryczne i zioła nadają paście przyjemny smak oraz pozostawiają uczucie świeżości i czystości. Pasta stymuluje gojenie się dziąseł oraz zapobiega powstawaniu próchnicy, a także działa przeciwzapalnie
i łagodzi podrażnienia. Produkt nie zawiera fluoru. Składnik ten chroni żeby jedynie u osób do 20 roku życia. U starszych osób nie wpływa na stan zębów, a jego przedawkowanie może być źródłem wielu chorób. Regularne stosowanie pasty Manuka Health zapobiega chorobom zębów i przyzębia oraz łagodzi owrzodzenia jamy ustnej.

Warto też nauczyć się myć żeby w sposób zgodny z zaleceniami stomatologów. Tylko tak można pozbyć się wszystkich zabrudzeń i resztek jedzenia. Uzupełnieniem mycia powinno być nitkowanie. Pozwoli pozbyć się zanieczyszczeń z przestrzeni między zębowych, do których nie dociera szczoteczka. Świeży oddech zapewni nam natomiast mycie języka, które powinno być ostatnim etapem mycia zębów. Na rynku dostępne są już nawet szczoteczki, które zostały stworzone z myślą o tym etapie pielęgnacji jamy ustnej.

Bakterie pod kontrolą

Szczotkowanie i nitkowanie zębów pozwala pozbyć się zanieczyszczeń i resztek jedzenia z jamy ustnej. To nie jedyne czynniki, które mają wpływ na zdrowie zębów i dziąseł. Ogromną rolę odgrywa tu flora bakteryjna w jamie ustnej. Dlatego zaleca się płukanie ust specjalnymi płynami oraz preparatami. Jednym z nich jest FlorMel - mikstura do pielęgnacji jamy ustnej, która zawiera produkty pochodzenia pszczelego pozyskiwane w szczególny sposób. Wytwarzają je pszczoły karmione specjalnymi mieszankami ziół i innych roślin leczniczych oraz ekstraktów roślinnych używanych w kosmetyce i medycynie konwencjonalnej i popularnej. Składniki preparatu wykazują korzystny wpływ na florę bakteryjną jamy ustnej oraz pomagając walczyć z takimi problemami jak afty i owrzodzenia jamy ustnej. FlorMel pozytywnie wpływa na jakość naczyń włoskowatych, co pomaga przy wrażliwych dziąsłach oraz odświeża oddech. Wystarczy rozpuścić 20 kropel mikstury w łyżeczce wody, a uzyskaną mieszanką przepłukać usta. Miksturę można też dodać do pasty do zębów, umieszczając kilka kropel na nałożonej na szczoteczkę paście.

Zdrowie na co dzień

Pielęgnacja jamy ustnej wykracza daleko poza łazienkę. Odpowiednia dieta i stała kontrola stomatologa to kolejne etapy, których nie powinniśmy pomijać. Aby uchronić się przed próchnicą powinniśmy unikać słodyczy oraz niezdrowych produktów, zawierających duże ilości cukru. Ważne są też regularne kontrole dentystyczne. Tylko stomatolog potrafi bezbłędnie ocenić stan naszych zębów i dziąseł oraz zauważyć problemy, z którymi nie poradzimy sobie sami.


informacje:
Nina Nurzyńska,
tel. 665-801-220,
e-mail: nina.nurzynska@pro-pharma.pl


Porady:

PolecamyFAQ Forum dyskusyjnego

Dyskusja na temat:Szukaj u nas

Kontakt

W sprawach publikacji lub reklamy

Email:

Disclaimer

Nasze artykuły chronione sa prawami autorskimi.