Porady dla zdrowia


Gładka skóra bez bólu i dyskomfortu

depilacja skóry

Dla większości kobiet depilacja to przykry obowiązek, który wiąże się z bólem, wysiłkiem i wyrzeczeniami. Na szczęście nie zawsze musi tak być. W salonach kosmetycznych pojawiają się bowiem urządzenia, dzięki którym niechciane włoski możemy usunąć trwale i co również ważne - bezboleśnie.

Obecnie depilacja laserowa to jedna z najnowocześniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia. W ostatnich latach wiele pań zrezygnowało z wosku, maszynek do golenia lub kremów, wybierając trwałe rozwiązania. Metoda laserowa opiera się na wykorzystaniu zjawiska fototermolizy. - Łagodna wiązka promieni lasera działa na cebulkę i w ten sposób ją niszczy, uniemożliwiając ponowny porost włosa - tłumaczy Barbara Bielawska, która wykonuje zabiegi depilacji laserem diodowym w Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznym DER-MED. - Pierwszy zabieg zawsze poprzedza konsultacja medyczna, w czasie której lekarz oceni stan skóry i wykona próbę laserową. Na depilację tego typu istotny wpływ ma cykl wzrostu włosa, ponieważ nie rosną one równocześnie.

Na wiązkę promieni reagują tylko te, które właśnie są w fazie wzrostu. Jeśli chcemy usunąć prawie wszystkie włosy, zabiegi trzeba powtórzyć minimum 3 razy. Najlepszy rezultat osiągany jest w przypadku ciemnych włosów i jasnej karnacji. Zabiegi należy powtarzać co 2, 3 miesiące - mówi Barbara Bielawska. Niewątpliwie, laser diodowy to dobra alternatywa dla osób uczulonych na kremy do depilacji oraz cierpiących z powodu wrastania włosków pod skórę. Widoczna redukcja ok. 30% owłosienia następuje już po pierwszym zabiegu, zaś za trzecim razem można osiągnąć efekt redukcji ilości włosów nawet o 96%.

Nowości w gabinetach

Salony kosmetyczne mają do dyspozycji coraz więcej zaawansowanych technologicznie nowinek. Dziś najmocniejszym i najszybszym urządzeniem w serii laserów diodowych jest Light Sheer Duet. Nowa generacja urządzeń została wzbogacona o system zasysania skóry Vacum, umożliwiający wykonanie zabiegu bez znieczulenia. W rezultacie procedura jest bezbolesna. Laser posiada dwie głowice pracujące: dużą, która pozwala wydepilować plecy, brzuch i kończyny, oraz małą, przeznaczoną do usuwania włosków z miejsc trudno dostępnych. Duża głowica lasera jest większa w porównaniu do tych w tradycyjnych laserach diodowych, dzięki temu możliwe jest wydepilowanie większej powierzchni skóry mniejszą liczbą przyłożeń głowicy, co niewątpliwie pozwala oszczędzić czas.

Po kolei

Przed przystąpieniem do depilacji laserowej konieczne jest wykluczenie wszelkich przeciwwskazań. Świeża opalenizna to pierwsza przeszkoda. Pamiętajmy więc, aby przed planowanym zabiegiem zrezygnować z kąpieli słonecznych, nie smarować ciała kosmetykami z dodatkiem masła kakaowego ani balsamem brązującym. Co najmniej na 6 tygodni przed nie powinno się wyrywać włosków z cebulką. Ponadto warto przypomnieć, iż przeciwwskazaniem mogą być niektóre choroby i schorzenia (tu wymienić należy m.in.: nieregulowaną cukrzycę i nadciśnienie, padaczkę, łuszczycę, bliznowce, infekcje i stany zapalne). Celem konsultacji medycznej jest zatem przede wszystkim zakwalifikowanie nas do zabiegu, opisanie jego przebiegu oraz sposobu późniejszego postępowania. Decydując się na depilację warto przecież wiedzieć, co nas czeka a także jakie są zalecenia dotyczące pielęgnacji skóry po zabiegu. Przykładowo, przez kilka dni po depilacji nie należy stosować mydła i kosmetyków na bazie alkoholu, a przez 2-4 tygodnie trzeba unikać wystawiania skóry na promieniowanie słoneczne. Depilacja laserem diodowym to trwała i bezinwazyjna metoda pozbycia się niechcianego owłosienia, pod warunkiem, że jest wykonana jest przez doświadczonego specjalistę i poprzedzona została konsultacją lekarską.

informacje:
Katarzyna ZWOLSKA
Junior Media Manager
GSM 509.176.767
k.zwolska@inplusPR.pl


Porozmawiaj o zdrowiu:

Polecamy



FAQ Forum dyskusyjnego

Dyskusja na temat:



Szukaj u nas

Kontakt

W sprawach publikacji lub reklamy

Email:

Disclaimer

Nasze artykuły chronione sa prawami autorskimi.