Porady dla zdrowia


Piękna i młoda bez interwencji skalpela

zabiegi kosmetyczne

Martwią Cię drobne zmarszczki czy kurze łapki pod oczami a na samą myśl o skalpelu cierpnie Ci skóra? Na szczęście dziś możesz trwale poprawić urodę bez bolesnej ingerencji chirurga plastycznego. Masz do wyboru zabiegi nieinwazyjne, które potrafią zdziałać cuda

Medycyna estetyczna przychodzi z pomocą tym wszystkim, którzy chcą bez użycia skalpela skorygować drobne niedoskonałości lub zatrzymać proces starzenia. Mało inwazyjne metody są znakomitym sposobem, aby na nowo poczuć się zadowolonym ze swego wyglądu. Dziś już nie musisz przygotowywać się na wiele cierpień i wyrzeczeń, aby być dłużej młodą i piękną.

Pierwsze zmarszczki

Drobne oznaki upływającego czasu to najczęstszy problem, z którym zgłaszają się panie do gabinetów kosmetycznych. Współczesne centra dermatologiczne oferują zaawansowane metody i preparaty do zwalczania zmarszczek.

Z oznakami starzenia możemy walczyć m.in. poddając się zabiegom wypełniającym zmarszczki. Służą temu preparaty bazujące na kwasie hialuronowym takie jak STYLAGE, RESTYLANE, JUVEDERM czy SURGIDERM. Są to substancje nietoksyczne, nie uczulające i dobrze tolerowane przez skórę.

Kwas hialuronowy jest naturalnie występującym składnikiem w naszym organizmie. Odpowiada m.in. za właściwy poziom napięcia skóry, zaś jego niska koncentracja powoduje, że komórki przestają produkować kolagen i elastynę. Uzupełnienie niedoboru pobudza do produkcji tych substancji. W rezultacie zmarszczki wygładzają się.

Idealne usta

Wąskie, niewyraziste bądź odmiennej wielkości wargi mogą w pewnych przypadkach zaburzać proporcje twarzy i być przyczyną niezadowolenia z własnego wyglądu. Również z wiekiem usta stają się mniej pełne, opadają ich kąciki, a wokół nich pojawiają się widoczne zmarszczki. Niezależnie od problemu zabieg modelowania może poprawić ich kontur, wyrównać asymetrię między dolną a górną wargą, wypełnić objętość oraz podnieść kąciki. Pełniejsze, sztywniejsze usta pomogą także wygładzić "zmarszczki palacza" oraz nadadzą twarzy młodszego i bardziej promiennego wyglądu. W każdym przypadku do wypełniania wykorzystuje się wspomniany wcześniej kwas hialuronowy.

Jak podkreśla dr Aleksandra Czernecka, dzięki punktowym iniekcjom podskórnym wprowadzony kwas HA silnie nawilża cerę, zaś w połączeniu z innymi substancjami czynnymi powoduje odbudowę kolagenu i elastyny. Po wstrzyknięciu preparat wiąże wodę i w ten sposób powiększa swoją objętość dostosowując się do struktury ust. Nie powoduje efektów ubocznych i jest całkowicie przyswajalny przez organizm.

Efekt

Rezultaty utrzymują się od ośmiu do dwunastu miesięcy, gdy zaś zależy nam na długotrwałym efekcie, warto powtórzyć całą procedurę po upływie roku. Jest to zabieg wymagający dużej wiedzy i precyzji, jednak korzystając z usług doświadczonego lekarza nie musimy obawiać się sztucznego efektu. Zależnie od preferencji pacjentki, dobiera się odmienną ilość preparatu. Lekarz może na życzenie klientki uzupełnić efekt podczas wizyty kontrolnej po kilku tygodniach.

Piękna i młoda cera

Zanik produkcji kolagenu powoduje, że wraz z wiekiem skóra w okolicach skroni, policzków i podbródka traci elastyczność. Możemy jednak złagodzić skutki upływającego czasu.

Obecnie wiele osób decyduje się na zabieg wolumetrii - modelowania konturów i przywrócenia twarzy wcześniejszych proporcji. Dzięki wolumetrycznemu odmładzaniu można przywrócić utraconą sprężystość skóry. Najczęściej używa się w tym celu kwasu hialuronowego, jak również nowoczesnego preparatu o nazwie SCULPTRA. Może on być stosowany podskórnie bądź wnikać w głębsze warstwy. Działa łagodnie i stopniowo, w związku z czym nie musimy obawiać się nienaturalnego efektu odmłodzenia "z dnia na dzień". Daje natomiast wrażenie delikatnego liftingu, osiągniętego bez użycia skalpela.

SCULPTRA działa dwufazowo. Najpierw wstrzyknięty preparat wypełnia zmarszczki, dzięki czemu skóra staje się bardziej napięta. Następnie woda w nim zawarta zostaje wchłonięta przez komórki zaś zmarszczki stają się tymczasowo ponownie widoczne. Po tym etapie substancje czynne zaczynają pobudzać skórę do samoistnej produkcji kolagenu, który stopniowo wypełnia bruzdy. Efektem jest odmłodzona, gładka cera.

Bez stresu i wyrzeczeń

Medycyna estetyczna rozwija się bardzo szybko, wprowadzane są coraz lepsze metody odmładzania. Obecnie sposoby na zwalczanie pierwszych oznak starzenia się skóry są małoinwazyjne i bezbolesne. W wielu klinikach, dla poprawienia komfortu pacjenta w czasie zabiegu, w miejsce tradycyjnych igieł stosowane są nowoczesne kaniule, które są bardziej miękkie od klasycznych igieł. Pozwalają one na wprowadzanie preparatów na różne poziomy skóry bez ryzyka uszkodzenia naczyń krwionośnych – dzięki temu na twarzy nie powstają siniaki pacjentka zaś może wrócić do swoich codziennych zajęć zaraz po zabiegu.Porozmawiaj o zdrowiu:

PolecamyFAQ Forum dyskusyjnego

Dyskusja na temat:Szukaj u nas

Kontakt

W sprawach publikacji lub reklamy

Email:

Disclaimer

Nasze artykuły chronione sa prawami autorskimi.